06.06.2017 22:04

Atletický čtyřboj

V sobotu 20. května 2017 i za chladného počasí proběhlo v Třebíči na atletickém stadionu okresní a zároveň krajské kolo atletického čtyřboje pořádané Sportem pro všechny (SPV) – sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, vytrvalostní běh. Naši školu reprezentovalo 23 žáků – někteří se závodů účastnili poprvé a sbírali zkušenosti, někteří jsou již ostřílení závodníci.

Vítězství ve svých kategoriích v okresním kole získali výbornými výsledky Ema Brožková, Jan Karmazín a Petr Kijonka. 2. místo obsadili Tomáš Dočkal a Tomáš Pěnkava. Na třetím místě byli oceněni Nela Michnová, Lucie Neklapilová, František Pelc. Bramborové, tedy 4. místo získali Marek Kijonka, Monika Krotká, Vojtěch Augusta, Vendula Pospíšková. Ostatní výsledky – Šimon Dufek, Tereza Kafková- (5.místo), Nikola Hermanová (6. místo), Dominik Houška, Dominik Beneš – (8. místo), Lucie Stráníková, Patrik Chytka – (9. místo), Vojtěch Holý (10. místo), Daniel Křehlík (11. místo), Anna Dufková, Jakub Janík – (12. místo).

Na republikové finále SPV postoupili Ema Brožková, Jan Karmazín a Petr Kijonka. Finále se konalo 27. 5. 2017 také v Třebíči. Naši školu reprezentovala Ema Brožková, která získala krásné 4. místo, Jan Karmazín se kvůli zranění nezúčastnil a Petr Kijonka bojoval na republikových závodech ve všestranosti (atletický čtyřboj, sportovní gymnastika, šplh, plavání) v Prostějově, kde získal v atletickém čtyřboji 2. místo, celkově obsadil 12. příčku.

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.